PRESSITEADE: DFDS toob Eesti-Rootsi liinile tagasi teise laeva

Laevafirma DFDS toob alates 18. aprillist Paldiski-Kapellskäri liinile tagasi teise laeva. Täiendava kauba- ja reisijatelaeva lisandumine tähendab suuremat väljumiste arvu mõlemas suunas reisijasõbralike väljumis- ja saabumisaegadega.

DFDS-i laevad võtavad lisaks lastile peale ka autoga reisijaid, kelle jaoks pakuvad lisaväljumised rohkem võimalusi ja paindlikkust. DFDS-i Paldiski-Kapellskäri liini kaubamaht ja reisijate arv on viimastel aastatel stabiilset tõusnud. Täiendava laeva tagasi toomine liinile võimaldab mahtusid veelgi kasvatada.

”Vaatamata keerulisele aegadele Euroopas ja kogu maailmas, on kaupade ja inimeste liikumine Baltimaade ja Skandinaavia vahel püsinud stabiilsena. See annab julgust olla mõõdukalt optimistlik ka tuleviku suhtes. Tänu sellele, et DFDS-i laevapark Läänemerel sai aasta alguses uhiuute laevade näol täiendust, saame naasta oma pikaajalise strateegia juurde ehk opereerida taaskord Paldiski-Kapellskär liinil kahe laevaga,” ütles DFDS Eesti juht Peeter Ojasaar.

”Pandeemiaaeg näitas meie Eesti-Rootsi liini potentsiaali. Möödunud aastal reisis meiega rekordiliselt üle 120 000 inimese. Lisaks kaubaveoste mahu kasvule viimastel aastatel, reisib üha rohkem kliente Rootsi või Eestisse ka autoga. DFDS pakub neile kõige kiiremat mereteed sellel suunal. Reisi kogupikkus on vaid kümme tundi. Autoga reisijad jõuavad läbi Kapellskäri sadama soovitud sihkohta Rootsis või Norras lihtsamini ja kiiremini, vältides Stockholmi tihedat liiklust,” sõnas Ojasaar.

”Üleöö merereisid oma mõõdukalt hiliste väljumistega ja varajaste sihtkohta saabumistega on olnud väga tervitatud nii meie kaubaveo- kui ka eraklientide poolt, võimaldades laevas rahulikult öö veeta ja ka elementaarseid pardateenuseid nautida,” lisas DFDS Eesti juht.

Lisaväljumisi hakkab teenindama kuni 260 reisijat ja 1800 rajameetrit mahutav kauba- ja reisilaev Patria Seaways, mis täiendab praegu liinil sõitvat kuni 600 reisijat ja 2000 rajameetrit mahutavat kauba- ja reisilaeva Sirena Seaways.

DFDS on Euroopa meretranspordi- ja logistikaettevõte, mis opereerib rohkem kui 20 liini. Ettevõtte laevadega reisib aastas üle 5 miljoni reisija. Läänemerel on DFDS-il nüüd 9 laeva 4 suunal: Paldiski-Kapellskär, Klaipeda-Kiel, Karlshamn-Klaipeda, Kopenhaagen-Klaipeda. DFDS-i Eesti filiaal kuulub DFDS kontserni.

Lisainfo:
Peeter Ojasaar
DFDS Eesti juht
peoja@dfds.com
+3725014982