Oma juhti kiidetakse taevani – vaata, kes logistikasektorist esitati parima juhi konkursile

Üheksandale parima juhi konkursile esitati 41 nime. Seejuures ei olnud kandidaatide esitajad kiidusõnadega kitsid – kolleegid on võtnud vaevaks kirjeldada pikalt ja põhjalikult, miks just nende juht on parim. Kandidaatide hulka kuulub ka seitse juhti logistikasektorist.

Loe pikemalt: https://www.logistikauudised.ee/uudised/2022/03/22/oma-juhti-kiidetakse-taevani-vaata-kes-logistikasektorist-esitati-parima-juhi-konkursile

Üheksandat korda toimuv konkurss „Parim juht” otsib Eesti kõige eeskujulikumat juhti, kes lisaks oma ettevõttele või organisatsioonile panustab ka ühiskonda laiemalt. Parim juht võib töötada avalikus või erasektoris, ta on eeskuju ja inspireerib. Seda, et parimate juhtide avatusest, maailmavaatest, väärtustest, ambitsioonikusest ja tegutsemisest sõltub iga töötaja, meeskonna, organisatsiooni ja ühiskonna käekäik, rõhutavad ka konkursi korraldajad.

Konkursile “Parim juht” said kandidaate esitada kõik soovijad. Kandidaatide seast valib žürii välja kolm parima juhi tiitli nominenti ja nende seast omakorda konkursi laureaadi. Parima juhi tiitel antakse pidulikult üle 19.–20. mail toimuval 27. Pärnu juhtimiskonverentsil „Mis järgmiseks?!“

Ka kolm ELEA liikmesfirmade juhti esitati konkurssile.

Joel Timm – ASi Balti Logistika tegevjuht ja ELEA nõukogu liige

Joel Timm on olnud üle 10 aasta Balti Logistika grupi tegevjuht. Töötajad iseloomustavad Joeli kui ausat, mõistvat ja hingega kohal olevat juhti. Tema valmisolek abistada, võtta aega ja rahulikult teemad läbi arutada või vajadusel analüüsida on imetlusväärne. Joel usaldab oma töötajaid ning eksimine on lubatud, meil ei ole jõulist struktuuri, vaid iga töötaja teab selgelt oma rolli ja vastutust ettevõttes.

Ettevõte on olnud iga aasta majanduslikult kui ka meeskonna arvult kasvu teel. Kuna Joel asus kunagi ettevõttesse tööle praktikandina, on tal südameasjaks uue põlvkonna logistikute kasvatamine – toetame Logistikaseminari, värbame tööle praktikante ning aastate jooksul ettevõttesse tulnud praktikantidest on saanud oma ala tegijad. Eelmisel aastal pälvisime ka parima praktikakoha tiitli väikeettevõtte kategoorias.

Ta võtab hea meelega vastu kõik väljakutsed, mis maailmal pakkuda on, teeb julgeid otsuseid. Oma meeskonna rahulolu on tema jaoks väga tähtis ning tihti teeb ta töötajate jaoks rohkem, kui oodatakse. Ta on meile kõikidele eeskujuks!

Raul Toomsalu – ASi Operail tegevjuht ja ELEA liige

Raul on toonud Operaili nagu fööniksi tuhast välja ja loonud väärtust kohtades, kus teised seda uskunud ei ole!

Toomas Orutar – Logistika Pluss OÜ juhataja ja ELEA Nõukogu esimees

Toomas on väikesest tolliteenuseid pakkuvast ettevõttest 15 aasta jooksul üles ehitanud Eesti ühe suurima lao- ja logistikateenuseid pakkuva ettevõtte Logistika Pluss OÜ, kelle klientideks on kohalikud ning rahvusvahelised tootmise või kaubandusega tegelevad ettevõtted.

Ta väärib Eesti parima juhi tiitlit sellepärast, et teda hinnatakse tema hea ärivaistu ja väärtuste poolest. Ta on aus, proaktiivne ja avatud juht. Neid väärtuseid kannab ta edasi Logistika Plussis ning ta on suunanud kogu meeskonna samadest väärtustest lugu pidama.

Logistika Plussis on tema initsiatiivil välja töötatud ja rakendatud „Ärieetika koodeks“, mille eesmärk on edendada eetilist ja vastutustundlikku käitumist kogu ettevõtte tegevuses ja ärisuhete loomisel ning hoidmisel. Neid samu põhimõtteid kannab Toomas edasi koostöös töötajatega, klientidega ja äripartneritega.

Missioonitundest panustab Toomas ka ühiskondlikkusse tegevusse, osaledes juba 11 aastat Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA) töös ja juhtimises, olles käesoleval hetkel nõukogu esimees. Tema eestvedamisel on ELEAs rakendatud uus juhtimismudel ja organisatsioon on saanud endale täiesti uue hingamise.

Loe pikemalt: https://www.logistikauudised.ee/uudised/2022/03/22/oma-juhti-kiidetakse-taevani-vaata-kes-logistikasektorist-esitati-parima-juhi-konkursile