Intervjuu Mark Paves, Smarten Logistics AS Juhatuse esimees, Tegevjuht

 • Miks otsustasite liituda ELEA-ga?
  Smarten Logisticsi puhul on tegemist taas liitumisega, sest nägime, et ELEA on läbinud värskenduskuuri ja tegeleb väga oluliste teemadega, mis puudutavad meie äri olevikku ja tulevikku.
 • Kuidas on mõjutanud COVID-19 kriis AS Smarten Logistics arengut?
  Pandeemiast tingitud kriisiaeg on kahtlemata olnud tavapärasest erinev, kohati keerulisem ja toonud kaasa mitmeid väljakutseid. Kuid samas on loonud ka palju uusi võimalusi ehk oleme kriisi ajal olulisi protsesse üle vaadanud ja parendanud, juurutanud mitmeid uusi protsesse ning keskendunud koos koostööpartneritega e-kaubanduse äri kasvule.
  Käisime maikuus koos Columbus Eestiga Äripäeva raadiosaates – “Digipööre kaubanduses ja tööstuses” just nendel teemadel arutlemas. Kellel huvi lähemalt teada saada, siis saade on järelkuulatav allolevalt lingilt: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/laojuhtimise-valjakutsetest-ekaubanduse-huppelise-tousu-vaates
 • Millised seadusemuudatused on kõige rohkem mõjutanud äriotsuste tegemist?
  Ärilisi otsuseid tuleb langetada igapäevaselt, kuid ükski otsus ei ole olnud otseselt mõjutatud seadusemuudatustest.
 • Kas on mõni teema või valupunkt, mis vajaks logistika ja ekspedeerimise sektoris suuremat tähelepanu?
  Antud valdkonnaga seotud teemasid on palju, aga näen, et ELEA poolt hetkel fookuses olevad valikud on igati päevakohased ja mis vajavad laiemat tähelepanu. Usun, et need teemad saavad rohkem päevakaja ja leiavad lõpuks ka positiivsed lahendused.
 • Milliseid investeeringuid plaanite ettevõttes teha järgneva 5 aasta jooksul?
  Investeeringud on suunatud sellele, et logisitika oleks tulevikus veel kvaliteetsem ja efektiivsem, e-kaubanduse teenindamine veel sujuvam ja kindlasti panustame edaspidigi keskkonna jätkusuutlikuse tagamisse.
 • Kuidas hindate Eesti ettevõtete konkurentsivõimet globaalsetel turgudel?
  Smartenil täna globaalne kogemus puudub, kuna oleme keskendunud oma põhitegevuses Eestile ja kus oleme turuliidrina mitmetes valdkondades väga silmapaistvate saavutustega.
 • Kuidas hindate noorte taset tänasel tööjõuturul, hariduse kvaliteeti logistika ja ekspedeerimise sektoris, mis ametikohtadele otsite hetkel tööjõudu?
  Oleme aastaid panustanud antud valdkonna haridusteemadesse, käinud koolides logistika valdkonna loenguid andmas ning kutsunud üliõpilasi Smartenisse praktikale. Üldine tase on meie silmis väga hea, aga tänapäeva noortel on püsivust vähe. Soovitakse olla kiires liikumises, mida ettevõtte sees ei saa tihti nii lühikese perioodi jooksul pakkuda.
  Mis puudatab värbamist, siis hetkel käib meil uue tööjõu otsimine täisvõimsusel, sest Smarten on pidevas kasvus ja seetõttu ka võimalus uutel inimestel meiega liituda. Seega, kui logistika teemad on südamelähedased, võib alati meie uksele koputada! Kõikide käesolevate pakkumistega saab end kursis hoida meie kodulehel (https://www.smarten.ee/) või Facebooki vahendusel (https://www.facebook.com/smartenlogisticsas ).