Intervjuu Evgenia Antonis – Raben Eesti OÜ Depoo juhatajaga

Miks otsustasite liituda ELEA-ga?

ELEA liikmeks saamine annab võimaluse olla kursis ekspedeerimise ja logistikavaldkonna oluliste teemadega.

Kuidas on mõjutanud COVID-19 kriis, Ukraina-Venemaa sõda, majanduskriis Raben Eesti OÜ arengut?

Konfliktid ja kriisid muudavad väiksema suurusega ettevõtted haavatavamaks, paljud konkurendid piirasid oma turuaktiivsust. Meie eeliseks on meie tugev ärimudel, kus Grupi igal esindusel on oma roll ja kus kõik üksteist toetavad. Tänu sellele, COVID-i ajal kaubamaht kahekordistus, muidugi sõda tegi omad korrektiivid, eriti Euroopas on meil ees tohutu tööjõupuudus nii autojuhtide kui laotöötajate seas. Õnneks ei olnud meie jaoks suuremaid kaotusi ja ettevõte strateegia aitas säilitada stabiilsust.

Millised seadusemuudatused on kõige rohkem mõjutanud äriotsuste tegemist?

Oleme seni edukalt kohanenud kõigi seadusemuudatustega ning üksi neist ei ole meie äriotsuseid tõsiselt mõjutanud.

Kas on mõni teema või valupunkt, mis vajaks kindlustussektoris, autojuhtide koolitamises, logistika, ekspedeerimise, kullersektoris ja lennunduses suuremat tähelepanu?

Tööjõu puudus!

Milliseid investeeringuid plaanite ettevõttes teha järgneva 5 aasta jooksul?

Meie esindus Eestis on Raben Grupi üks väiksemaid ja me sõltume otseselt nende plaanidest. Eestis ei saa teha muud, kui teha korrektiive ja parandada koostööd Eesti partneritega. Kõigis muudes küsimustes peame rangelt järgima Grupi reegleid ja nõudeid. Lähiaastatel Grupil on suured plaanid lisa transpordisuundade loomisel, IT alased investeeringud ja Euroopa turgudel oma positsioonide tugevdamine.

Kuidas hindate Eesti ettevõtete konkurentsivõimet globaalsetel turgudel?

Konkreetselt Rabeni Eesti jaoks on üks tugevamaid turge Balti riigid ja Poola, ning kohati on üsna raske konkureerida Leedu ja Poola vedajatega, kes neil liinidel hindu kõvasti alandavad.

Kuidas hindate noorte taset tänasel tööjõuturul, hariduse kvaliteeti kindlustussektoris, autojuhtide koolitamises, logistika, ekspedeerimise, kullersektoris ja lennunduses, mis ametikohtadele otsite hetkel tööjõudu?

Logistika eriala lõpetajate teoreetiline ettevalmistus on piisav, kuid omandatud teadmiste rakendamine praktikas tekitab raskusi. Tööandjana panustame palju, iga uus töötaja saab endale personaalse juhendaja (mentori), et sisseelamine sujuks igati paremini…