25. novembril k.a. korraldab ELEA seminari, mille teemadeks on SEPA, lepinguõigus ja kindlustuslepingud.

ELEA korraldab oma liikmetele ja koostööpartneritele seminari aktuaalsetel teemadel, millega meil tuleb silmitsi seista iga päev ning muudatustest, mille toob kaasa uus algav aasta.

 

Kõik on oodatud esmaspäeval , 25. novembril kell 13-16.00 Ülemiste hotelli Konverentskeskusesse, Lennujaama tee 2, Tallinn.

 

Seminaril annab transpordivaldkonna õigusele spetsialiseerunud vandeadvokaat Kai Amos ülevaate lepinguõiguse muudatustes,  mille on kaasa toonud Võlaõigusseaduse kooskõlla viimine Euroopa Liidu direktiividega. Lähemalt peatutakse arvete maksmise tähtajal ja viiviste maksmise kohustuslikkusel. Eraldi teemana käsitletakse tüüptingimusi.

 

Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhtivspetsialist Rainer Olt räägib muudatustest Eesti maksekeskkonnas, mille toob kaasa üleminek ühtsetele üleeuroopalistele (SEPA) makseviisidele. Vastuse saavad küsimused: Mis on SEPA eesmärk ja miks on muudatusi vaja? Mis on olnud SEPA senised mõjud Eestis? Mis on kasu? Milliseks kujuneb Eesti maksekeskkond peale 01.02.2014?

Millistele kohustuslikele muutustele tuleks ettevõtjal tähelepanu pöörata? Peatutakse veel teemadel, mis puudutavad riigisisest otsekorraldusteenuse lõppemist ning kuidas mõjutab püsimaksega e-arve ettevõtteid, jne.

 

Seminari kolmandas blokis annab Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu tegevjuht Reet Rattur ülevaate liikluskindlustuse ja kindlustuslepinguga seotud muudatustest Võlaõigusseaduse eelnõudes ning juttu tuleb ka olulisematest muudatustest Euroopa Liidu direktiivides ning sellest johtuvatest muudatustest kindlustusmaakleri kohustustes.

 

Seminari päevakava leiad siit.

 

Seminaril osalemine on ELEA liikmetele tasuta ja teistele 50 EUR/osaleja.

 

Palun andke oma osalusest teada hiljemalt 21. novembriks k.a. , et teaksin õige arvu toole ja materjale varuda. Registreerumine ELEA büroo kaudu e-mail elea@www.elea.ee või telefonil 6139745.

 

Kohtumiseni seminaril!

 

 

Lugupidamisega,

 

Katre Kasepõld

Peasekretär

 

 

 

Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon

Peterburi tee 46- 502

Tallinn 11415

Tel:    613 9745

Faks: 613 9746

GSM:5694 9262

www.elea.ee

elea@www.elea.ee