Raadiosaated

25.02.2021 Kuula Ärikliendid roolis saadet, kus rääkis Via 3L Freight OÜ juhatuse esimees ja Eesti Logistikaettevõtete Assotsiatsiooni nõukogu liige Rainer Rohtla diislikütuse aktsiisist.

22.04.2021 ELEAs ja ERAAs uued juhid: miks Toivo Kuldkepp pidi lahkuma?

Viimase poole aasta jooksul on saanud uued tegevjuhid nii Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon (ELEA), kui Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA). Viimane sai äsja ka uue presidendi. „Ärikliendid roolis“ kutsus saatesse Herkki Kitsingu ja Jaak Kivisilla, et nad tutvustaksid nii ennast kui seda, millised muudatused kõnealuseid organisatsioone ees ootavad.

13.07.2022 Transpordimaksu kogumine ainult aktsiisi kaudu pole jätkusuutlik

11.07.2022 ELEA Äripäeva raadiosaates „Ärikliendid roolis“: Transpordimaksu kogumine ainult aktsiisi kaudu pole jätkusuutlik.

Eesti on ainus arenenud riik maailmas, kus kogu transpordi maksustamine käib ainult läbi kütuseaktsiisi. See suund ei ole jätkusuutlik, sest kõrged kütusehinnad jäävad kestma veel aastateks ning see on juba hakanud valusalt käima nii tavainimeste kui ettevõtete rahakoti pihta, leiti saates „Ärikliendid roolis“.

Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA) juhataja Herkki Kitsing lisas, et transpordiettevõtted on täna raskest olukorrast üle suuresti tänu kütuste lisamaksu kehtestamisele, mida korrigeeritakse kord nädalas. Keegi peab lõpuks aga ka selle kinni maksma, ehk vaadates juba tänaseid toiduainete hindu kauplustes ja olles suurima inflatsiooniga riik Euroopas, on ilmselge, et Eesti peab oma aktsiisipoliitika tõsiselt üle vaatama.

Raadiointervjuu – Pikemate autorongide 20,75m ja 25,25m ning 60 tonni Eesti maanteedele

19.10.2022 läks Vikerraadios eetrisse kell 12 keskpäevauudistes raadiointervjuu. ELEA juhatuse liige Herkki Kitsing andis raadiointervjuu pikemate autorongide 20,75m ja 25,25m ning 60 tonni täismassiga maanteedele lubamise osas. Oma kommentaare jagab ka Ain Tatter MKM-ist