ELEA PRESSITEADE 30.11.2020

                                 

Toomas Orutar                                                                                   Herkki Kitsing

Sel sügisel toimus Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (edaspidi ELEA) töö ümberkorraldamine, mille tulemusena muudeti ühingu põhikirja ja struktuuri. Ühingu liikmed valisid esmakordselt nõukogu järgnevaks kaheks aastaks, mille liikmeteks said Andres Matkur – ACE Logistics Estonia AS; Remo Kirss – DPD Eesti AS; Toomas Orutar – Logistika Pluss OÜ; Rainer Rohtla – Via3L OÜ; Joel Timm – Balti Logistika AS; Raul Toomsalu – Operail AS.

Reedel 27. Novembril valiti Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA) nõukogu esimeheks ühehäälselt Toomas Orutar. Nõukogu kinnitas ELEA uueks juhatuse liikmeks ja juhatajaks Herkki Kitsing. Herkki valiti välja konkurssi alusel, Herkki on varasemalt juhtinud kahte MTÜd.

Toomas Orutar, kes valiti nõukogu esimeheks kommenteeris muudatuste vajadust selliselt: ” ELEA vajas väga sisulisi muudatusi, et anda rohkem väärtust oma liikmetele ja rääkida kaasa kõikides olulistes logistikaalstes arengutes.”

Herkki Kitsing, kes asub ühingut juhtima, plaanib muuta ELEAt nähtavamaks, suurendada senist liikmeskonda ja teha koostööd ka teiste erialaliitudega. Kindlasti jätkatakse sektori ja liikmeskonna huvide eest seismisega. Väärtustatakse senist tööd ja jätkatakse FIATA diplomite väljaandmist koostöös haridusasutustega. Osalemine erinevates töörühmades ja olles liikmete huvide esindajaks. Hetkel on päevakorras mitmed olulised projektid. Juhatuse volitused kehtivad 2 aastat.

1994. aastal asutatud ELEA on Eesti ekspedeerijaid ja logistikateenuste pakkujaid ühendav mittetulundusühing, mille eesmärgiks on esindada ja kaitsta liikmete ühiseid tööalaseid huve, vältida ebaausat konkurentsi ja aidata kaasa oma valdkonna õigusaktide väljatöötamisele ja sellealase info levikule.